ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE! Zadzwoń do nas między 8:30 a 16:00. Chętnie pomożemy! --> 22 350 62 61
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Krawaty w kwiaty

Liczba produktów: 162

Sortuj

24 z 162 produktów

Krawat w kwiaty jak dobrze go dobrać?


Lead: Moda w dziedzinie krawatów i kanonów elegancji w tej dziedzinie od kilkuset lat zatacza kręgi. Różne wzory i motywy powracają do szaf gentlemanów co kilkadziesiąt lat w odświeżonej wersji. Po ostatnim renesansie orientalnych wzorów paisley, nieuchronnie czekał na swój powrót ikoniczny dla przełomu lat 80 i 90 w modzie męskiej krawat w kwiaty. Krawat Alties we wzór kwiatowy to propozycja dla odważnych i awangardowych w swoim stylu mężczyzn.


Jaki krawat w kwiaty dobrać do sytuacji?


Klasyczny krawat męski w kwiaty, według kanonów współczesnej mody powinien mieć od pięciu do siedmiu centymetrów szerokości, mierzymy ją w najszerszym miejscu koperty. Wierzchołek koperty powinien dotykać krawędzi paska lub spodni u panów, którzy preferują szelki. W sytuacjach mniej formalnych dopuszczalne są wąskie krawaty w stylu Johna Travolty, zwane popularnie śledzikami. Szerokość powinna być dopasowana do szerokości klapy. Panowie o smukłej sylwetce ciala lepiej prezentują się w marynarkach o wąskich klapach i pasujących do nich węższych krawatach w kwiaty. Krawat w kwiaty powinien być ciemniejszy od koszuli w dopasowanej do niej tonacji. Do błękitnych i niebieskich koszul, sprawdzi się świetnie granatowy krawat w kwiaty. W tym kolorze dostępne są w naszej ofercie krawaty Alties w kilku wzorach. Dobierzesz do nich również dopełniającą elegancką stylizację.


Jak dobrać wzór krawata w kwiaty?


W formalnych sytuacjach najlepiej sprawdzi się krawat w kwiaty, który łączy ze sobą odcienie w podobnej tonacji. Męski krawat w kwiaty wielobarwne, w kolorach kontrastujących jest w dobrym guście w sytuacjach nieformalnych. W ofercie JegoSzafa.pl znajdziesz z krawaty Alties w stylu stonowanym oraz kontrastującym. Jeśli chodzi o rozmiar wzoru, do sytuacji oficjalnych pasują krawaty w drobne kwiaty. Ogólna zasada jest taka, że im mniejsza ranga spotkania, tym większy wzór jest zgodny z kanonami mody. W sezonie wiosennym hitem może być granatowy krawat w kwiaty niezapominajek, drobny wzór i stonowane kolory sprawdzą się w każdej sytuacji.


Jak wiązać krawat w kwiaty?


Istnieje wiele sposobów wiązania krawata, w Polsce za klasyk uznawany jest węzeł nazywany podwójnym windsorem. Jeśli spojrzeć na trendy globalne styliści najczęściej polecają węzeł four-in-hand czyli czwórka w dłoni, jest mniej skomplikowany w wiązaniu i modelowaniu niż podwójny węzeł windsorski. Zasady elegancji mówią, że dobór węzła zależy od szerokości krawata oraz grubości tkaniny. Węzły proste i przez to mniej masywne, pasują do krawatów wąskich i z grubszych twardych dzianin. Węzły bardziej złożone, wymagające więcej wprawy i precyzji pasują do szerszych krawatów oraz klasycznych cienkich tkanin. Krawaty we wzór kwiatowy, przeważnie szyte są z cienkich tkanin, dlatego sugeruje się dla nich węzły proste takie jak czwórka w dłoni czy połowa windsora. Te proste węzły pozwalają łatwo stworzyć harmonijne przechodzenie wzoru krawata w kwiaty przez warstwy przekładane kolejno przez węzeł.

 

Jak zawiązać węzeł czwórka w dłoni?

 

Zacznij od szerokiego końca krawata z lewej strony, powinien on zostać przełożony około 20 cm poniżej wąskiego końca z prawej strony. Następnie przełóż na krzyż szeroki koniec poziomo frontalnie przed wąskim końcem kilka centymetrów pod kołnierzykiem. W kolejnym kroku pociągnij szeroki koniec Twojego krawata w kwiaty w górę i przez pętlę wokół szyi. Chwyć przód węzła luźno palcem wskazującym i przenieś szeroki koniec w dół przez przednią pętlę. Na koniec zaciśnij węzeł, trzymając wąski koniec i przesuwając powoli w kierunku kołnierzyka węzeł. Aby podkreślić elegancję wymodeluj węzeł krawata w kwiaty wypychając szerszy koniec w miejscu węzła mocno do przodu. Męski krawat w kwiaty powinien przesłaniać węzłem górny guzik koszuli, jednak nie zaciskaj go przesadnie.

 

Jak poprawnie zawiązać węzeł połowa windsora?

 

Rozpocznij od uchwycenia szerszego końca krawata po lewej i węższego końca po prawej stronie. Szerszy koniec powinien opadać poniżej węższego końca. Przełoż na krzyż dłuższy koniec poziomo od frontu przed węższym końcem, powinieneś utworzyć kształt litery X na wysokości swojego kołnierzyka. Zawiń szerszy koniec wokół i za węższym końcem krawata w kwiaty. Owijaj szerszy koniec przez dziurkę powstałą w pobliżu swojego kołnierzyka. Zawiń szerszy koniec na frontalnej stronie cieńszego końca. Przeciągnij szerszy koniec pod i przez otwór na głowę. Przeciągnij szerszy koniec węzła krawata w kwiaty przez powstałą z przodu pętlę. Ostatecznie zaciśnij węzeł, pociągając w dół szeroki koniec, wymodeluj węzeł i schowaj pętle krawata w kwiaty pod kołnierzykiem.

 

Wyglądaj modnie w krawacie w kwiaty

 

Wybierz odpowiedni krawat Alties w kwiaty do kolorystyki Twoich garniturów i koszul, Szeroką gamę kolorów i wzorów znajdziesz w sklepie JegoSzafa.pl. Pewnym wyborem na każdą okazję będzie granatowy krawat w kwiaty.